Nasze osiągnięcia

Nieustanne dążenia do oferowania najwyższej jakości produktu doprowadziły nas do punktu, w którym Sad Solniki stał się cenioną ogólnopolską marką. Patrząc w przyszłość nie zapominamy o tradycjach, rodzinnych wartościach i ciężkiej pracy, którą włożyliśmy w rozwój naszego przedsiębiorstwa. Na przestrzeni lat Sad Solniki otrzymał wyróżnienia na wielu płaszczyznach. Poniżej znajdują się niektóre z nich.

Rok 2020

Tradycyjne Lubuskie

Zakwas z buraków zajął I miejsce w konkursie Tradycyjne Lubuskie w kategorii PRODUKT.

Rok 2015

Perła

Kulinarne Perły to nagrody dla najlepszych produktów lokalnych oraz tych, których metody produkcyjne są mocno zakorzenione w polskiej tradycji. W XV edycji konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo — Smaki Regionów” w kategorii produkty naturalnie mętne soki tłoczone z Solnik otrzymały nagrodę Perłę 2015.

Lista produktów tradycyjnych

Krajową Listę Produktów Tradycyjnych utworzono na mocy ustawy z dnia 17 grudnia 2004 r. o rejestracji i ochronie nazw i oznaczeń produktów rolnych i środków spożywczych oraz o produktach tradycyjnych. Aby produkt został na nią wpisany musi spełnić kilka warunków, z czego najważniejszym jest wysoka jakość produktu i jego wyjątkowe cechy, które wynikają ze stosowania tradycyjnych metod produkcji. Naturalnie mętne soki tłoczone z Solnik zostały wpisane na Listę Produktów Tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi dnia 5 grudnia 2013 roku.

Nasze Dobre Lubuskie

Celem Plebiscytu „Nasze Dobre Lubuskie” jest wyłonienie i wypromowanie najlepszych produktów i usług wytwarzanych przez przedsiębiorstwa w województwie lubuskim. Plebiscyt ma promować produkty/usługi, które ze względu na swoją jakość, popularność wśród konsumentów stanowią wzór godny do naśladowania. Konkurs jest adresowany do wszystkich producentów i usługodawców, działających na terenie regionu lubuskiego. W roku 2013 naturalnie mętne soki tłoczone 100% głosami kapituły zajęły trzecie miejsce w plebiscycie w kategorii Produkt.

Rok 2014

Nominacja do Perły

Prestiżowy konkurs „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów” składa się z dwóch etapów. Pierwszym jest etap regionalny, podczas którego ze zgłoszonych produktów kapituła wyłania najlepsze produkty w swojej kategorii. Dostają one nominację do „Perły”. Jest to warunek niezbędny do zgłoszenia produktu do drugiego, ogólnokrajowego etapu.

Nadodrzańskie Skarby

Dnia 24 maja 2014 roku w Sulechowie, Sad Solniki wziął udział w V edycji Prezentacji „Nadodrzańskie Skarby”, odbywającej się pod patronatem Marszałka Województwa Lubuskiego Elżbiety Polak oraz Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego. Celem Prezentacji była promocja Ziemi Lubuskiej oraz jej walorów turystycznych, przyrodniczych, kulinarnych. Prezentacjom towarzyszył konkurs „Najlepszy Produkt”, w którym — w kategorii napoje — sok jabłkowo-buraczany został najwyżej oceniony przez jury.

Rok 2013

Nasze kulinarne dziedzictwo „smaki regionów”

W 2014 roku naturalnie mętne soki tłoczone z Solnik zostały wyróżnione I nagrodą w konkursie Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów, organizowanym przez Polską Izbę Produktu Tradycyjnego i Lokalnego. "Organizowany od 2001 r. konkurs Nasze Kulinarne Dziedzictwo, to próba upowszechniania możliwości wytwarzania i sprzedawania w Polsce produktów regionalnych i lokalnych, rozpoczęta w czasie, gdy żywność regionalna i lokalna obecna była na polskim rynku w formie incydentalnej - głównie na targowiskach i w niewielu specjalistycznych sklepach w dużych miastach. Zamierzeniem organizatorów jest rozszerzenie tego rynku i uczynienie z niego znaczącej gałęzi przetwórstwa i handlu. Konkurs ma dostarczyć konsumentom i handlowcom informacji o jakości i walorach tradycyjnej, regionalnej i lokalnej żywności, wskazać alternatywę w stosunku do masowo sprzedawanej żywności, wytwarzanej przemysłowymi metodami".

Wizyta w Pałacu Prezydenckim

4 czerwca 2014 roku mieliśmy zaszczyt reprezentować województwo lubuskie w ogrodach Pałacu Prezydenckiego. Zaproszeni gości zaś mieli szansę spróbować naszych soków. W ogrodach Pałacu Prezydenckiego w Warszawie zorganizowano uroczystość poświęconą 24. rocznicy pierwszych wolnych wyborów w odrodzonej Polsce. Święto Wolności, upamiętniające datę 4 czerwca 1989 roku, rozpoczął prezydent Bronisław Komorowski, a jednym z punktów obchodów zorganizowanych przez prezydenta jest prezentacja województwa lubuskiego - Zaproszenie do udziału w tej uroczystości, a także możliwość zaprezentowania tego, co najlepsze na Ziemi Lubuskiej jest wielkim zaszczytem nie tylko dla Marszałka Województwa Lubuskiego, ale przede wszystkim dla całego regionu. Prezydent dał nam wspaniałą okazję, aby przedstawić dorobek Lubuszan, ich osiągnięcia w wielu dziedzinach, takich jak kultura, nauka, ochrona środowiska naturalnego czy umiejętne korzystanie z unijnych funduszy. Pokazujemy też nasze winiarstwo, produkty regionalne i folklor, co spotyka się z ogromnym zainteresowaniem zaproszonych gości – powiedziała marszałek Elżbieta Polak. W uroczystości obok prezydenta Bronisława Komorowskiego i pani prezydentowej Anny Komorowskiej udział wzięli premier Donald Tusk z Małżonką oraz pierwszy premier III RP Tadeusz Mazowiecki. Wśród gości nie zabrakło też wybitnych postaci świata polityki, kultury i nauki, a także lubuskiej delegacji z członkami zarządu województwa: Maciejem Szykułą, Romualdem Kreniem i Stanisławem Tomczyszynem.

Sokina każdąokazję!

Naturalne i pyszne soki to idealne rozwiązanie na weselny stół, urodziny lub przyjęcie! Nasze soki są dostępne w wielu polskich restauracjach i są doskonałą alternatywną dla tych ze sklepowych półek. Wszystkie rozlewamy do worków 3L, 10L oraz do butelek 300 i 750ml. Worki o pojemności 3L pakujemy do wygodnych, ładnych kartoników z otworem na zaworek. Impreza w planach? Zapytaj o ofertę dla siebie!
Zapytaj!

Oryginalnekoktajle!

Wspólnie z marką OryginalnyBar.pl przygotowaliśmy dwa przepisy na pyszne koktajle. Okazało się, że soki ze Słonecznego Sadu są świetną bazą do miksowania! Naturalnie słodkie i bogate w pektyny pozwoliły na stworzenie dwóch autorskich koktajli, które z pewnością podbiją każde przyjęcie! Sprawdź przepis na ‘Happy Appy’ oraz ‘Cherry on Top’!
Sprawdź!

Kontakt

Chcesz porozmawiać o współpracy, szukasz najlepszych soków na stół w Twojej restauracji, a może zwyczajnie chciałbyś kupić je dla siebie? Czekamy na kontakt z Twojej strony!
Wolisz porozmawiać? +48 514‑727‑580
Nasz adres: Gospodarstwo Rolne Marek Szron, 67–120 Kożuchów
Napisz!

Kontakt

Chcesz porozmawiać o współpracy, szukasz najlepszych soków na stół w Twojej restauracji, a może zwyczajnie chciałbyś kupić je dla siebie? Czekamy na kontakt z Twojej strony!
Wolisz porozmawiać? +48 514‑727‑580
Nasz adres: Gospodarstwo Rolne Marek Szron, 67–120 Kożuchów
Napisz!